Close

O tom, jak nám v Dušníkách skončily definitivně Vánoce

Poslední vzpomínkou na Vánoce byl mladý smrček na zrekonstruovaném Havlíčkově náměstí. Jaké bylo naše překvapení, když jsme jej dnes s dětmi viděli ležet smutně zlomený na zemi. Tím, že byl stále zkrášlen ozdobnými mašlemi, přišel asi nevhod nějakému odpůrci svátků.

Zničit mladý stromek je vážně hrdinství

Toto individuum nebylo pravděpodobně obdarováno dostatečným množstvím dárků a možná i lásky. Musela to pro něj být v tu chvíli asi velká frajeřina, zlomit strom, ale spíše to byl čin obyčejné bezohlednosti. Kdo ví.

Často slýcháme v hospodských hovorech o zemích na západ od nás, kde jsou upravené vesnice s posekanými trávníky, hezkými domy, čistými chodníky. A to tak, že si tam nikdo s našinců nedovolí odhodit odpadky na zem a kupodivu automaticky respektují i tamní pravidla. Proč to tedy nefunguje v Rudné?

Havlíčkovo náměstí prodělalo nákladnou obnovu. A ačkoli by se dalo o její hodnotě diskutovat, je vizuálně ve stavu, za který se nemusíme v žádném případě stydět.

 

Oproti plánu bylo koncipováno jako neprůjezdné

Přesto se s tímto faktem někteří řidiči nedokáží smířit. Jedna zábrana uprostřed cesty je již vylomena, stopy po objíždění na trávníku jsou ještě patrné. A najednou se zde objevilo řešení. Na trávník vedle cesty přistály dva velké kusy skály. Tak trochu z nouze ctnost. Díky pár ignorantům za volantem mají psi fajn pisoár, tráva bude zničena, ale co už, jsme v Čechách.

Vánoce tedy skončily, a tak se můžeme těšit na příští, a s tím i na nový stromek. Je jen škoda, že pokud to takto půjde každým rokem dál, nebude nikdy vyšší, něž nějaké dva metry. A náměstí? Technické služby Rudná se mohou také těšit. Zakázky na revitalizaci revitalizace budou určitě.

Autor příspěvku: Jan Vítů

Napsat komentář