Close

Víme, proč nebyly v Rudné „čarodějky“

Rudenští mají na kulturní akce smůlu. Po zrušeném rozsvícení vánočního stromu, nemožnosti zorganizovat v Sokoláči dvě divadelní představení s Lukášem Langmajerem a zrušeném plesu základní školy se nekonala ani tradičně nejvíce navštěvovaná akce – Pálení čarodějnic. Malé i velké čarodějnice se musely letět „upálit“ do Drahelčic či Chrášťan. Přitom právě místní hasiči na tuto akci obdrželi od města dotaci  ve výši 28.000,- Kč. Kde jste byli na čarodějkách letos vy? Zúčastněte se naší ankety na konci tohoto článku!


Rudná bez čarodek

Akce se nekonala. Centrum pro rodinu Rudňáček k tomu vydalo zprávu 1 den před konáním na Facebooku „…nedostali jsme glejt od hasičů“ , ti mlčeli zcela. Mnozí se nás ptali. Nedalo nám to, a tak jsme dnes zavolali veliteli hasičů Davidu Blažkovi, který sdělil následující vysvětlení: „Oficiálního? No, prostě se nekonaly (čarodějnice). My na to nemáme kapacitu a máme rozebranou zahradu. Personálně jsme to nedokázali obsadit. Ta dotace byla, ta dotace se vrátí, tak jako to bylo při covidu“. Podivné zdůvodnění. Vždyť datum této akce je známo roky dopředu…

Drahelčice – čarodky Na kamenné hrázi

Místní hasiči v Drahelčicích uspořádali akci Na kamenné hrázi. Trousící se čarodějnice z Rudné směrem k zelenému ostrůvku na hranici nové a staré zástavby jsme potkávali cestou. V menším stánku se prodávaly špekáčky na opékání s limonádou, u druhého byla vydatnější fronta na čepované pivo. Slušně vytíženo menšími návstěvníky bylo přilehlé dětské hřiště s nejrůznějšími prolézačkami a překážkami. U dvou ohňů se tísnily desítky dětí i dospělých najednou. Této akce se zúčastnili i hasiči z Rudné.

Chrášťany – čarodky v moderním areálu

Zde se konaly čarodějnice v obležení nové multifunkční haly. Nechyběla ani živá hudba. Zábava zde probíhala do pozdních nočních hodin. I zde jsme potkávali mnohé Rudeňáky, které mrzelo, že v jejich městě se letos akce nekoná. Ti lehce záviděli multifunkční prostor kolem sportovní haly, který umožňuje pořádání podobných akcí. I přes uzavřenou vnitřní halu bylo možno využívat sociální zázemí a nabízet občerstvení.

 

Poslední velká akce pro rodiny s dětmi byl Crazy Day

Naštěstí se vloni alespoň vydařil první ročník rodinného dne s Tumbao – Crazy Day. Podle organizátorů je prostor u hasičárny na letošek již smluvně zajištěn, a tak doufejme, že nenastane podobný problém jako u letošních čarodek. Akce proběhne 10.9.2022 a bude ještě lepší než vloni. Těšíme se!


A kde jste byli letos na čarodějnicích vy?

Aktuální průběh ankety ihned po vaší odpovědi

  • jinde v okolí Rudné (30%)
  • Nikde (25%)
  • Drahelčice (21%)
  • Chrášťany (13%)
  • Nučice (11%)
Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář