Close

Otevřená výzva k odpovědnosti za zdraví občanů Rudné

Město Rudná

Rada města, starosta

Masarykova 94/53

252 19 Rudná

 

Vážená Rado města Rudná, pane starosto,

před několika hodinami jste na webu města zveřejnili aktualitu, ve které sdělujete, že od úterních 18 hodin (10. března) do odvolání platí zákaz akcí s účastí nad 100 lidí. Dále uvádíte, že “opatření se netýká schůzí a jednání; veřejné projednání územního plánu zatím zůstává v platnosti (úterý 17. března od 17.30)”.

Žádáme vás, abyste s ohledem na vážnost situace důsledně respektovali dnešní opatření a doporučení Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením Covid-19. Zákaz akcí v případě našeho města se týká bohužel i dalších plánovaných akcí (například jarmarků) a dopadá samozřejmě i na veřejné projednání územního plánu, který se dotýká všech obyvatel obce a kterého se navíc nemohou občané zasažení karanténou ani zúčastnit. Jak již minimálně z posledního čísla Života v Rudné víte, mnoho občanů vámi představený územní plán odmítá. Na plánovaném veřejném projednání lze očekávat ještě vyšší účast, než tomu bylo při prvním veřejném projednání (řádově stovky občanů)!

Trvat na veřejném projednání v budově školy, kde byla právě zakázána výuka kvůli obavám ze šíření Covid-19, je nepochopitelné. Vyzýváme vás proto, abyste všechny tyto plánované akce – včetně 2.veřejného projednání změny územního plánu –  s okamžitou platností odložili na neurčito a v tomto smyslu vyrozuměli všechny občany. 

K prosazení vámi navrženého územního plánu se neštítíte riskovat ani zdraví obyvatel našeho města, ani respektovat nařízení vlády České republiky. Je to od vás vysoce nezodpovědný postup, který v nás budí velké rozhořčení!

 V Rudné , 10.3.2020

 

Ing. Radek Prokop

Ing. Cyril Tůma

Ing. Martin Viktora, MBA

(opoziční zastupitelé města Rudná)

 

 

 

Napsat komentář