Close

Reakce na nepravdy pánů Kocmana a Seidla na stránkách časopisu Život v Rudné

Časopis Život v Rudné začíná být zajímavým čtením! Do městského periodika se konečně začaly dostávat i články opozice a začala veřejná debata o městských tématech. To, že se časopis otevřel až po podání žaloby,  ponecháme stranou. Musíme ale nyní reagovat na nepravdy v článcích pánů Kocmana a Seidla v posledním čísle časopisu Život v Rudné. Vřele doporučujeme přečíst! Jak původní články tak naši reakci…

Ad vodné stočné

Vodné a stočné není žádná pseudokauza, jak tvrdí pan starosta, okolní obce platí 80-98 Kč, jen Rudná platí 110,32 Kč. Příčina zde musí být. Kdo za to může zjišťujeme. O tom, že se v Rudné platí druhá nejdražší voda v ČR psaly i Lidové noviny.

Ad výbory

Vytvoření nových výborů jsme navrhovali krátce po volbách. Že je i vytvoření Výboru pro dopravu naší iniciativou (nikoliv iniciativou Rady města či pana Kovácse – jak píše pan starosta), dokazuje tento email.

Ad bioodpad

Zastupitelé odhlasovali zcela něco jiného, než bylo předloženo městem (podívejte se na videozáznam). Byli jsme proti, připravili jsme analýzu a navrhli vznik komise či pracovní skupiny pro odpady (pak že nejsme konstruktivní!). Výsledek? Rada náš materiál do programu zasedání zastupitelstva nezařadila. Ovšem náš nápad na zřízení pracovní skupiny pro odpady vykradla a nyní jej vydává za svůj. Důkaz, že i vytvoření pracovní skupiny pro odpady je naše iniciativa, najdete zde.

Ad videozáznam

Videozáznamy z jednání zastupitelstva pořizuje naše sdružení přes rok. Naše naléhání na město, aby samo pořizovalo záznamy, bylo konečně vyslyšeno, a zasedání 27.3.2019 bylo první, kde město pustilo svou kameru. I tento krok je tedy naše iniciativa. Bohužel, stále se nám nedaří město přesvědčit, aby kompletní záznamy také zveřejňovalo. Zveřejňování záznamů nebrání nic, jen je potřeba občas zmiňované osobní údaje (typicky jména osob, o kterých se jedná) “vypípat”.

Ad rozpočet a stavba ZŠ

Podstřelené příjmy a nadhodnocené výdaje vytváření prostor pro úhradu podivných víceprací. Původně měla škola stát 80-100 milionů (viz video pana starosty), nakonec se projekt rozrostl a výsledná cena činí zatím 223 milionů Kč. Jenže již po proinvestování prvních cca 50 milionů jsou vícenáklady zhruba 5 milionů Kč. Tímto tempem nás škola vyjde přes čtvrt miliardy korun. Písemné vyjádření k nutnosti platit některé vícepráce od právníka města stále nemáme.

Je uvádění takového množství nepravd právě tím nabídnutím “rozumného dialogu  a udělání tlusté čáry”, jak končí svůj článek pan Kocman? Vážně není…

Návrat do minulosti s radním Seidlem

K článku pana Seidla (zastupitele a radního) – zaměstnance Metrostavu (tato firma namočená v korupčních kauzách, staví naši školu) – snad není ani, co dodat. Už nadpis jeho článku “Vážení spoluobčané, …” nás přivádí do 50. let minulého století. Možná si měl od pana starosty nechat ukázat náš článek o architektonické soutěži na následující straně toho samého čísla, kde by se dočetl, že architektonická soutěž bude taková, jakou ji zadefinuje zastupitelstvo, nikoliv 3 zástupci Rudná pro život 2013. A jestli považuje za nepřijatelné vylepšit situaci FK Rudná a kuželny, tak to není nic jiného než jeho sobeckost.

Pan Seidl nejen v tomto článku spojuje dvě věci. Svoje hobby a práci pro město. Kdykoliv se dostane do úzkých, začne protiútok slovy, co vy jste udělali pro město, že si nás dovolujete kritizovat, na rozdíl od nás ze Skautu. Pane Seidle, práci s dětmi Vám nikdo nebere. Skaut z Vás ale nedělá neomylného a nekritizovatelného městského politika. Je to Váš koníček, způsob trávení volného času. Nespojujte jej s prací pro město a přestaňte si brát děti jako rukojmí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *