Close

Cena vody v Rudné po dlouhé době poklesne

Technické služby Rudná a.s. (TSR) dnes zveřejnily pokles ceny vodného a stočného na rok 2019, a to i přesto, že v celé České republice včetně Prahy cena vody vzroste v průměru o 2 – 3 %. Pokles ceny vody si vynutila Petice za levnější vodu, kterou jsme letos na jaře iniciovali. O levnější vodu se tak zasadili všichni, kteří petici podepsali. Všem děkujeme! Pokles o mizivé 1 % ze strany TSR však považujeme za špatný vtip!

Bohužel, volební výsledek zajistil předsedovi představenstva TSR v zastupitelstvu absolutní většinu, a tak v odpovědných orgánech nerozhodují naši zástupci, ale starosta se svým týmem. My se s tímto symbolickým snížením ceny nehodláme smířit a dále budeme pokračovat v tlaku za skutečný pokles ceny.

TSR tímto krokem nicméně popírají obehranou předvolební písničku pánů Luboše Kocmana a Jana Dejma o tom, že prostor pro snížení vody není a že cena je nastavená správně.

Letos nám předseda představenstva L. Kocman i ředitel TSR Eckert tvrdili, že si nikdo na cenu vody nestěžoval. Poučení pro každého tedy je, že pokud se vám cena vody zdá stále příliš vysoká, ozvěte se, dejte o tom zastupitelům vědět.  Jak?

Email se stížností na stanovenou cenu vody pro rok 2019 zašlete co nejrychleji na naši adresu: info@rudnaprozivot.cz , nejpozději však do 15.1.2019.  Dejte o tom rovněž vědět svým sousedům, protože počet nespokojených hraje skutečně roli.

Zastupitelé RpŽ2013 vaše názory budou prezentovat na lednovém zasedání zastupitelstva a pokusí se vybojovat daleko významnější snížení ceny.

1 Comments on “Cena vody v Rudné po dlouhé době poklesne

  • JV
    21. 12. 2018 at 11:31

    Tak to je tedy velmi směšné snížení a i to zdůvodnění. Vždy platilo, že čím více vytočené vody tím lépe…více se rozpustí fixní náklady. Nicméně všem doporučuji podívat se na kalkulaci vodného a stočného 2019. Já to jen tak rychle projel a ……….. Pro info Položka 10. D – Voda pitná fakturovaná (mil. m3) v r. 2019 je 0,29 v roce 2018 byla 0,28 v roce 2017 byla 0,28 a v roce 2015 byla 0,30 !!!! a cena vodného v 2015 (bez DPH) byla 43,44 Kč. Oproti ceně 50,12 Kč v r. 2019 je to slušný rozdíl. Ač jsem hledal usilovně, tak razantní nárůst, kterým operuje TSR jsem nenašel. Na zastupitelstvu jsem důvody extrémního nárůstu ceny vod./stoč. zřetelně pojmenoval tj. ničím neodůvodněný nárůst položky 4.3. Nájem infrastruk. majetku z 0.76 mil. Kč v r. 2016 na 2,4 mil. Kč v r. 2017. Pan Kocman a jeho radní, kteří zastupují majiele (město Rudná) v TSR nikdy nepředložili kalkulaci a zdůvodnění k tomuto nárůstu, a to i přes mé četné dotazy. Rovněž jsem upozornil na alarmující nárůst pol. 9. Správní režie, která od r. 2016 do r. 2018 vzrostla o neuvěřitelných 141%. Značný byl i nárůst mezd atd. V kalkulaci je vidět, že si TSR zřejmě uvědomilo, že z tak velkou správní režií bude must něco udělat a tak ji v kalkulaci o směšnou částku snížilo…. Co dodat? Parta okplo pana Kocmana si prostě řekla, že tato cena vodného stočného je pro občany prostě dobrá, tak co ještě chtějí !!!! Pro mne je to opět důkaz arogance, kterou nám vedení města předvádí a určitě se s tímto přístupem neztotožním.

  • Napsat komentář