Close

Nový územní plán města zvýší kvalitu života…. několika jednotlivcům.

Rudná připravuje zásadní změnu územního plánu. Samo město téměř nic nezíská. Kdo na změně naopak vydělá? Budou se v Rudné vyvlastňovat pozemky? Zveme vás na setkání se zastupiteli již 11.3.!

Projekty ke zkvalitnění života chybí, ničení přírody pokračuje

Výstavba bytů a domů, kde vás jen napadne. Vydělat stamiliony má pár jednotlivců, městu vzniknou pouze investiční a následné provozní náklady. Ty zaplatíme všichni.

Už se nám ozývají lidé, kteří jsou chystanými změnami nepříjemně dotčeni a ptají se, co mohou dělat. Někde město v tichosti nakreslilo novou silnici, jinde se má vybudovat sběrný dvůr na tříděný i nebezpečný odpad pro 30 000 obyvatel, poslední zbytky divoké přírody mají nahradit nové rodinné domy. A mohli bychom pokračovat.

Nesmyslný územní plán může zastavit jen vlna odporu veřejnosti

Nový územní plán bude schvalovat zastupitelstvo. Jakmile však přijde na pořad jednání, není pochyb o tom, že bude schválen. Někteří zastupitelé koalice tam sedí jen proto, aby si tyto změny osobně pohlídalo. Jedinou nadějí pro Rudnou je tak široká vlna odporu vůči řešení jednotlivých lokalit. Podařilo se odvrátit hrozbu, že z Růžové ulice bude frekventovaná dopravní tepna. Lidé zde tak snad budou moci nadále chodit na procházky a děti jezdit bezpečně na kole. Ale i zde byla dokreslena nová příjezdová komunikace z Masarykovi ulice pro zamýšlenou bytovou výstavbu. V jiných částech města to však „růžové“ už vůbec není.

Co nyní mohu jako obyvatel Rudné dělat?

Určitě si stáhněte z webových stránek města podklady k 2.projednávání. Zjistěte si, jak se změny dotknou vašeho nejbližšího okolí. V případě problematické výstavby či nové komunikace, vzneste námitku či připomínku k navrhovanému řešení. Neseďte doma a rovněž přijďte osobně do jídelny školy dne 17.3.2020. Jedná se o tom, jak v Rudné budeme po další desetiletí žít!

Námitku je třeba podat nejpozději do 7 dnů od veřejného projednání. Doporučujeme v návrzích projít i lokality, kde se nejvíce pohybujete či kam chodíte na procházky. Možná již brzy se dramaticky promění místa, která máte rádi. Město je rozlehlé a v každé části čekají nové nástrahy s dopadem do života nás všech. Dopravní „ementál“ se nadále chaoticky rozrůstá. Dá se tomu všemu zabránit? Ano, apelujte přímo na vámi zvolené zastupitele, aby hlasovali dle přání veřejnosti. A zejména tak, jak slibovali před volbami. Zastupitelstvo celý návrh NÚP může odmítnout.

Nevíte si rady? Pomůžeme…

Poradili jsme již desítkám jednotlivců, jak postupovat při řešení problémů s městem. Budeme tak činit i nadále.  Stovky zaregistrovaných občanů pro odběr Novinek (www.rudnaprozivot.cz) dostávají včas upozornění i na věci, které s veřejností město Rudná diskutovat nechce. Včetně kauz, kterých na tak malou obec je až nepříjemně mnoho. Pokud si přejete Rudnou pro život, neberte návrhy NÚP na lehkou váhu. Nevěřte na to, co vám kdo napovídá. Studujte materiály, nebudete překvapeni. Důležité jsou pouze dokumenty a v nich požadujte změny.

Na pivo se zastupiteli

Zveme vás na další oblíbené setkání s opozičními zastupiteli, tentokrát na téma připravovaného nového územního plánu (NÚP).:

  • Jaká jsou v NÚP překvapení?
  • Kde se objeví nové silnice kolem pozemků nic netušících občanů?
  • Koho čeká vyvlastňování?
  • Kdo na změně plánu nejvíce vydělá?
  • Proč ostatní ze změny nebudou nic mít?
  • Proč město čekají jen další investice?

Kdy: 11.3.2020 od 18:00 hodin
Kde: v 1. patře restaurace u tenisových kurtů na Hořelickém náměstí (vstup po schodišti vzadu).

Srdečně Vás zvou opoziční zastupitelé

Radek Prokop
Martin Viktora
Cyril Tůma

 

Napsat komentář