Close

Video: historicky první zveřejněný videozáznam ze zastupitelstva města Rudná!

Město to odmítá udělat, uděláme to tedy my. Zveřejňujeme tímto historicky poprvé kompletní videozáznam ze zasedání zastupitelstva. Ať lidé na vlastní oči mohou vidět jak vše probíhá , kdo celou dobu mlčí, kdo diskutuje i co se děje kolem!

 

Výstižný popis jsme přinesli v tomto článku. Nyní se ale můžete podívat na vlastní oči… A schválně se zaměřte na naši tzv. aroganci, vulgaritu a agresivitu, ze které nás osočují pánové z radnice. Vadí už jen to, že se na veřejné věci ptáme. Vnímejte pozorně jakou kvalitu mají jejich odpovědi, když už nějakou odpověď dají…Veřejné zasedání zastupitelstva je většinou jedinou možností, jak se o mnohých věcech něco dozvědět, zeptat se na podrobnosti a vyjádřit k ním svůj názor. I pro zastupitele!

Zajímavé okamžiky záznamu v minutáži:

 • 7:45 – začátek zasedání zastupitelstva. Účast žalostná. Starosta má své minimum – 8 zastupitelů, kteří mu umožní prohlasovat téměř cokoliv. Opozice (Radek Prokop, Martin Viktora a Cyril Tůma) jako obvykle – v plném počtu!
 • 9:30 – kritizujeme žalostnou úroveň “důvodových” zpráv – pokladů, které rada města předkládá zastupitelů, ke schválení. Často tyto zprávy k bodům programu chybí nebo neodpovídají realitě. Zastupitel má mít možnost “komplexně posoudit” schvalovanou problematiku (tolik Jednací řád zastupitelstva, který je tak soustavně porušován).
 • 12:35 – podporujeme návrh začít zastupitelstvo vystoupením ředitele ZŠ Rudná a ředitele TS Rudná (Připravenost na covidovou situaci). Ať pánové nemusí zbytečně dlouho sedět v nevětrané místnosti pozdě do večera. Jde také koneckonců o náš bod, který jsme na zastuputelstvo přinesli
 • 14:40 – žádáme o informace k připravenosti města a jeho organizací na covidovou situaci (fungování krizového štábu, způsob jednání orgánů města, připravenost školy a distanční výuky, zajištění provozu TS Rudná)
 • 23:35 – kritizujeme skutečnost, že se zastupitelstvo koná v době exponenciálního růstu počtu nakažených v malé nevětrané místnosti, účast cca 25 osob. Během “první vlny” (se zlomkem nakažených) jsme jednali v jídelně ZŠ s patřičnými rozestupy. Zbytečně riskujeme
 • 24:20 – radní a zastupitel prof. MUDr. Petr Vlček, CSc. nás “ubezpečuje”, že vše je z lékařského pohledu zcela v pořádku
 • 24:30 – vystoupení ředitele ZŠ Rudná … nuda… hygienická opatření, připravenost na distanční výuku stejná jako na jaře. Posun žádný. Stálý odpor k online výuce, neochota zjišťovat vybavenost žáků technikou, zjišťovat časové možnosti rodičů. Dozvídáme se, že existující wifi nové školy na online výuku nemá kapacitu (nabízeli jsme škole pomoc právě s organizací online výuky)
 • 36:35 – DISKUZE: dotaz na ředitele, jak je připraven na distanční výuku včetně online výuky
 • 47:00 – zastupitelka Průchová děkuje řediteli, jak vše v době koronakrize zvládnul… Nesouhlasíme… vidíme, že škola přesunula zátěž na rodiče. Ti by si poděkování opravdu zasloužili. Děkujme lékařům, ale školy obecně neobstály. V našem případě zcela jistě.
 • 49:12 – z lavice pro veřejnost zaznívá urážka zastupitelům – něco ve smyslu “to je vůl”. Jedná se o dlouhodobé narušování průběhu zastupitelstva jedním a tím samým člověkem. Jde o urážky opozice, moderátor diskuze-starosta Kocman nezasahuje. Zato umí rychle “zakročit” a vyhrožovat ukončením zasedání či vykázáním z místnosti konkrétního tazatele, pokud se veřejnost příliš ptá na jemu nepříjemné otázky.
 • 50:30 – vyvětlujeme, že nelze organizovat distanční výuku bez znalosti možností žáků
 • 50:50 – Radek Prokop reaguje na další urážku ze strany veřejnosti
 • 56:15 – ředitel TS Rudná Eckert vysvětluje připravenost na covid. Dělníci nechodí do kanceláří za vedením.
 • 1:00:00 – navrhujeme, aby zastupitelstvo zaúkolovalo ředitele ZŠ Rudná vyhodnotit distanční výuku a zjistit technickou připravenost žáků. Kocmanovci nesouhlasí
 • 1:01:40 – investice do kalolisu (ČOV)nepřijato. Ředitel TS Rudná neumí vysvětlit základní věci. Jak jim mají rozumět zastupitelé? Nedokáže ani vysvětlit důvodovou zprávu pro zastupitele
 • 1:17:00 – Martin Viktora žádá zástupce finančního výboru, aby k rozpočtovým opatřením přikládal důvodovou zprávu. Bez reakce.
 • 1:18:20 – Radek Prokop se ptá na položku 91tis za právní služby na právní spor města Rudná s MÚ Černošice. Starosta Kocman mlží a odmítá sdělit o co se v této kauze jedná. “Jakoby se jela Velká Pardubická a vy jste na start přijel s motorkou“, zní “osvětlení” problematiky starostou.

Pokud jste zaznamenali další zajímavé body, dejte nám vědět. Přidáme je do seznamu.

Napsat komentář