Close

Vodné a stočné – 4 roky platíme dle špatně spočítané ceny

Již několikrát jsme se snažili získat od starosty Kocmana více informací o investičních akcích, stategických záměrech města, haváriích atd. Málokdy dostaneme uspokojivé odpovědi a jsme proto nuceni zvolit formu dotazů dle zákona č. 106/1999 Sb. Tyto dotazy a odpovědi publikujeme na našem webu, aby si i široká veřejnost udělala obrázek o komunikaci vedení města a seznámili se s výslednou odpovědí.

Takto jsme vznesli i dotaz ohledně vodného a stočného a obdrželi odpověď pana Kocmana ze dne 21.5.2014 (stručně = odpověd 1 se zamítá, odpověď 2 se zamítá, organizace postupuje podle předpisů a tečka).  Ve stejnou dobu jsme obdrželi na e-mail našeho Spolku dokument o provedené kontrole Specializovaného finančního úřadu, která se týkala oprávněnosti cen vodného a stočného za rok 2010-2012. Z dokumentu vyplývá, že Technické služby Rudná a.s. porušily zákon a cenové předpisy a byla jim udělena pokuta 80 000 Kč. Oproti výši pokuty se TS Rudná odvolaly, ale je nesporné, že za došlo k porušení zákona, cena vodného a stočného je spočítaná špatně a za vzniklou situaci a případnou škodu je někdo odpovědný.

My se ptáme kdo je ten odpovědný? Jaká byla provedena opatření, aby cena vodného a stočného byla konečně stanovena tak, jak zákon ukládá? Jak se bude řešit situace, kdy jsme jako občané platili 4 roky za vodné a stočné vice, než kolik ukládá zákon?

Těch otázek je opravdu hodně a proto jsme se rozhodli podat odvolání na Krajský úřad pro Středočeský kraj a budeme trvat na řádných odpovědích na naše dotazy.

 

5 Comments on “Vodné a stočné – 4 roky platíme dle špatně spočítané ceny

 • Pavel
  2. 7. 2014 at 7:31

  Dobrý den
  Vámi získané a zveřejněné informace jsou zcela šokující. Je zcela zřejmé, že cena vodného a stočného je dlouhodobě stanovena v rozporu se zákonem a řešení této situace pana Kocmana vůbec nezajímá. A to i přesto, že je celé 4 roky členem představenstva TS a od ledna 2013 i jeho předsedou. Cenu vodného a stočného stanovuje právě představenstvo TS.
  Vezmeme-li v úvahu jeho předvolební sliby ve věci ceny vodného a stočného : “Chceme zachovat výši vodného a stočného…..”, tak realita je velmi krutá. Cena vodného a stočného se za uplynulé 4 roky pod taktovkou pana Kocmana a spol., v řeči reálných čísel, zvýšila z původních cca 58,-Kč/m3 na stávajících cca 84,-Kč/m3!!!! Zcela neuvěřitelné navýšení ceny a to celé, v rozporu se zákonem a cenovými předpisy. Dle CV MF se po odvolání TS pokuta za toto porušení zákona snížila na 40.000,-Kč, nicméně specializovaný finanční úřad porušení zákona a cenových předpisů jednoznačně potvrdil.
  Takže pane Kocmane: Jak lidem vysvětlíte Váš předvolební slib v kontextu této reality?

  Odpovědět
 • Pavel
  23. 7. 2014 at 13:06

  Dobrý den, sleduji veškeré dění na těchto stránkách a nestačím se divit. Je nějaké nové zjištění nebo už zveřejněná zpráva ohledně ceny vody? Je úžasné, jak zastupitelstvo mlčí. Chystám se 29. 9. na zasedání zastupitelsva, ale pochybuji, že to budou řešit. jinak Vám držím palce a koho znám v Rudné, tak jim doporučuji tyto stránky. Je úžasné, jak mnoho lidí z okolí vůbec netuší, co se v jejich městě děje.
  S pozdravem,
  Pavel

  Odpovědět
  • Pavel
   23. 7. 2014 at 13:07

   opravuji, zasedání je 24.9.

   Odpovědět
 • Pavel
  11. 3. 2015 at 19:05

  Tak nám zase zdražují vodné a stočné kvůli “nějakým” plánovaným opravám kanalizace o skoro 5 korun.

  To už je do nebe volající. Očividně se tato kauza ututlala. Bravo Kocmane!

  Odpovědět
 • […] Prvním zdokumentovaným pochybením TS Rudná je pokuta ve výši 80.000 Kč, kterou TS Rudná udělil specializovaný finanční úřad. TS Rudná tenkrát chybně prováděla kalkulace ceny vody a do ceny vody chybně zahrnovala také odměny vedení. TS Radná se odvolaly proti výši pokuty. Ta byla nakonec skutečně snížena a ze strany TS Rudná zaplacena (viz dopis níže- kauzu jsme popsali již před čtyřmi lety zde). […]

  Odpovědět
 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *