Close

Nabízíme městu zdarma techniku na online přenos zasedání zastupitelstva

Již nadcházející zasedání zastupitelstva by mohli občané Rudné sledovat online na svých domácích monitorech počítačů či smart TV. Nejenže by mohli v přímém přenosu sledovat průběh zasedání, mohli by také pokládat živě dotazy představitelům města, komentovat dění či jinak vyjadřovat svůj názor. Nabídli jsme zdarma městu potřebnou technologii a rádi se podělíme i o své zkušenosti.

Město vyzýváme k online přenosům zastupitelstva dlouhodobě. Nyní v době covid opatření je ještě o důvod víc. Jak se k tomu starosta a rada města postaví? Budou dál ignorovat volání po transparentnosti rozhodování nejvyššího orgánu města? Prozatím zůstala naše nabídka z 12.11.2020 bez jakékoliv odpovědi.

Vážený pane starosto,

obrací se na nás ve zvýšené míře veřejnost, která po vzoru Středočeského kraje a dalších obcí (třeba Chýně) žádá realizaci zastupitelstva online. Totéž jsme žádali několikrát také my. Vzhledem k tomu, že nákazou COVID-19 si prošel či prochází již cca každý 15. občan Rudné, je opravdu nejvyšší čas (“včera bylo pozdě”) tyto technologie pro bezpečné zastupitelstvo využívat.

Náš spolek (Rudná pro život) nabízí městu Rudná zdarma pomoc s realizací online přímého přenosu z jednání zastupitelstva:

– poskytnutí streamovacího zařízení
– online střih mezi záběry ze třech kamer (dvě kamery jsme schopni zajistit na naší straně)
– zajištění snímání a streamování obrazu z počítače řečníka
– zajištění snímání zvuku pro online stream
– online titulkovací zařízení (pro uvedení jmen řečníků)
– zajištění řešení online dotazů veřejnosti a jejich klíčování přímo do obrazu streamu

Jsme přesvědčení, že online stream by nejen uspokojil již dnes existující poptávku. Jistě by se i zvýšil zájem další veřejnosti o místní dění a přispěli bychom k tomu, aby občané byli lépe informováni.

Pokud máte o tuto nabídku skutečný zájem, napište prosím, abychom si doladili technikálie.

Děkuje a zdraví

Martin Viktora

Ilustrační foto

Napsat komentář