Close

Starosta proti referendu o územním plánu – od „zmanipulované“ veřejnosti to pěkně slízl

Místnost pro zasedání zastupitelstva se 18.5.2022 zcela zaplnila občany, kteří s napětím očekávali projednání návrhu na konání referenda o novém územním plánu. Chvíli to vypadalo na hlasování bez diskuse, nakonec se strhla mela, ze které vedení města nevyšlo vůbec dobře. Veřejnost se do svých zastupitelů a zejména do vládní koalice zodpovědné za přípravu územního plánu pěkně zakousla. Nechyběly ani hádky a emotivní výstupy.

(„Vážení zastupitelé, dá se tomu stále ještě zabránit!“ – ukázka vystoupení veřejnosti na zasedání zastupitelstva 18.5.2022)

NE halám, NE masivní zástavbě

Lidé nechtějí další haly a masivní zástavbu a dávají to dlouhodobě jasně najevo. Vznikla již druhá petice proti těmto záměrům! Starosta se včera pokusil za podpory svých věrných zastupitelů obhajovat své postupy tím, že za vše špatné může pan Štiljanov z ODS, který podle starosty před 27 lety spoluvytvářel územní plán. Argumentoval tím, že co je v původním plánu zakresleno, dnes nejde bez rizika vysokých finančních sankcí změnit.  Je to samozřejmě lež. Absurditu starostovy argumentace dokresluje i fakt, že kandidáty za Štiljanovovu ODS byli také dnešní místostarosta Robert Pitrák a další dnešní starostovi zastupitelé Jan Pražák a Radka Kotvaltová. Zajímavostí zasedání zastupitelstva bylo, že nikdo z těchto lidí se zasedání nezúčastnil.

Starosta Rudné jednal v zájmu developerů, NÚP vychází vstříc i mafiánskému kasinu

Tam kde není vydáno územní rozhodnutí, může město změnit plochy určené k masivní výstavbě zpět na pole a louky. Existují na to soudní rozhodnutí, která v minulosti rozhodla ve prospěch měst. Mnoho obcí a měst tak také činí a územní plán sestavují podle potřeb obce! Náš starosta jedná zcela opačně. Dlouhodobě prosazuje výstavbu, a to i tam, kde to dokonce zakázaly nadřízené orgány ochrany životního území. Důkazy o tom našli a zveřejnili zastupitelé Rudná pro život již v roce 2020 (ZDE)

(„Systém ekologické stability je návrhem územního plánu destabilizován“ – Martin Viktora cituje ze stanoviska orgánů ochrany přírody a rozkrývá prosazování masivní zástavby starostou Kocmanem proti vůli úřadů)

Poslední nadějí zůstává petice a nové volby

Lidé o budoucím rozvoji svého města v referendu rozhodovat nebudou! PROTI referendu hlasoval starosta Kocman. Jeho zastupitelé se zdrželi, a tak návrh rovněž nepodpořili (zdržení se hlasování má stejný efekt jako hlasování proti, jen to lépe vypadá). PRO byli pouze čtyři – Sýkora (ODS), Prokop, Tůma, Viktora (všichni spolek Rudná pro život). 8 hlasů potřebných pro přijetí návrhu se tak nenašlo.

Další možností je nedávno zveřejněná petice za odmítnutí územního plánu, která apeluje na každého zastupitele, aby hlasoval proti jeho přijetí. Právě zastupitelé rozhodují o tom, zda nový územní plán bude či nebude přijat. Petice se staví proti výstavbě hal za nádražím, masivní výstavbě směrem k Jinočanům a vybudování velkokapacitního sběrného dvora, jak sám starosta Kocman uvádí – pro 20 obcí z okolí. Představte si jen to množství aut, nárůst hluku a špíny z jeho provozu.

Poslední možností, jak zastavit výstavbu hal, je změna na radnici v podzimních volbách do zastupitelstva.

Napsat komentář