Close

Navzdory Covidu se divadlo úspěšně odehrálo! (video a fotogralerie)

Cesta k  realizaci divadelní komedie „Vraždy a něžnosti“ s Lukášem Langmajerem a Pavlem Kikinčukem byla hodně trnitá. Nejprve problémy s nalezením vhodného sálu, a pak pandemie koronaviru, která míchal kartami až do úplného závěru. Nakonec jsme se rozhodli divadlo navzdory situaci zrealizovat. A stálo to za to!

Jak vše probíhalo a co nám řekli před a po představení hlavní protagonisté? 

Do KC Prefunda jsme dorazili kolem 15 hodiny, abychom vše přichystali pro divadelní soubor i diváky. Do příprav se zapojili všichni ze spolku a pomohli i přátelé z Rudné se zajištěním světel, zvuku, šatny a další organizací večera. Menší zádrhel začal zpožděním techniků díky nehodě na D5. S přípravou jeviště se tím pádem začalo o 1,5 hodiny později a byl to pěkný frmol, aby se vše stihlo do začátku představení. Z tohoto důvodu jsme mohli diváky vpustit do sálu až 15 minut před začátkem představení.  Ale to byl jediný, méně příjemný moment, v jinak parádním večeru.  

Vše připraveno a představení mohlo začít.

Sál se solidně zaplnil a dorazil i nepřehlédnutelný starosta Řeporyjí Pavel Novotný s  chotí. A protože seděl v první řadě, jeho dobří známí – Lukáš Langmajer či Pavel Kikinčuk, si ho v častých narážkách pěkně dobírali. Komediální příběh, plný partnerských propletenců i s mrtvolou ve skříni, bavil a ze sálu se často ozýval huronský smích. A přesně kvůli tomu jsme to dělali. Komedie od Antonína Procházky – plzeňského Molièra, jak nazývá autora hry Pavel Kikinčuk, dávala lidem prostor zapomenout na všední starosti.

Přestávka

O přestávce se návštěvníci mohli občerstvit u baru v předsálí buď sklenkou dobrého vína nebo pivem z místního pivovaru. Byl prostor prohodit pár slov s Rudeňáky, kteří rovněž na představení dorazili. Se starostou Pavlem Novotným jsme probrali volby do krajů, jeho pohled na arménské kasino v Rudné a došlo i na situaci v řeporyjském fotbalovém klubu po nákupu „zlobivého kluka“ Martina Fenina. Především díky němu chodilo teď na zápasy 1.A třídy přes 500 platících diváků. Ale pojďme zpět k divadlu…

S oponou vše neskončilo

Druhá část představení pokračovala v humorném duchu a přinesla překvapivá rozuzlení.  To ale prozrazovat nebudeme. Třeba se vám v budoucnu poštěstí tuto hru zhlédnout.

A byla tu děkovačka. Předávání pozorností od sponzorů a květin jsme si všichni tři ze spolku Rudná pro život užili. Po představení se u baru vedly neformální řeči, došlo na fotografování a rozhovory s účinkujícími. Když všichni odešli, poseděli jsme ještě se spolumajitelem unikátního objektu, který vyprávěl zážitky z rekonstrukce celé budovy a vzniku pivovaru. Rekonstrukce je opravdu zdařilá a občané Řeporyjí mohou být na tento kulturní dům, pivovar i hezkou hospodu právem pyšní.

Venku už byla tma a zima, ale nás hřál dobrý pocit, že přes všechny překážky se tento večer vydařil. Jak herci, tak diváci byli rádi, že jsme divadelní představení nezrušili, nebo neodsunuli na neurčito. Jak řekl v rozhovoru Lukáš Langmajer „.., „i skrze roušky se můžeme bavit“. Pavel Kikinčuk, kterého mnozí z nás znají z filmu Okresní přebor, byl v představení famózní, stejně jako Lukáš Langmajer. Po celý den byl dobře naladěný, a to i přes to, že již prodělal Covid-19 a jak sám řekl “je to pěknej prevít”. O to více se těšil zpět na divadelní prkna mezi diváky.

Další představení plánujeme až poleví panika z pandemie

My se těšíme na další představení. To proběhne, jakmile nápor pandemie trochu poleví a lidé se přestanou bát chodit na sportovní a kulturní akce. Až nasbíráme další zkušenosti a “naši sokolíci” vezmou rozum do hrsti, přivezeme kvalitní divadlo i do Rudné.

Podívejte se na povedenou videoreportáž, která obsahuje rozhovory s herci i organizátory!

Fotogalerie z představení

Za spolek Rudná pro Život

Radek Prokop
Martin Viktora
Cyril Tůma

Napsat komentář