Close

Ředitel TS Rudná Patrik Eckert usvědčen lhářem aneb Jak se nasazuje psí hlava opozici v Rudné

Bulvární titulek? Ani omylem! Pan Eckert zkoušel lží zakrýt své manažerské i lidské pochybení. A ještě se u toho poslušně snažil pošpinit opozici. Není to poprvé. Jenže to nevyšlo. Počítal s tím, že si jeho písemné výroky nikdo neověří. Přinášíme podrobnou anatomii toho, jak se v Rudné manipuluje veřejností. Kdo a proč tohoto pána stále drží u vesla? Dozvíte se uvnitř článku! Reagujeme na článek Patrika Eckerta v zářijovém čísle Života v Rudné.

Jak to vše začalo?

TS Rudná má ze zákona do 30. dubna zveřejnit tzv. „Porovnání položek pro kalkulaci ceny vodného a stočného“, aby měla veřejnost možnost nahlédnout pod pokličku kalkulace ceny vody. Vzhledem k tomu, že se Rudná „proslavila“ jako obec s druhou nejvyšší cenou vody v ČR, je tato oblast samozřejmě centrem naší pozornosti. Nezískali jsme přece mandát zastupitele proto, abychom pasivně sledovali místní dění a hlasovali dle dohod!

TS Rudná zákonný termín nedodržely. Zákon ale myslí na ochranu spotřebitele, a tak takový prohřešek pokutuje částkou až 100.000 Kč. Ředitele TSR jsme na tento fakt upozornili a zeptali se na důvod.

Podezřelá odpověď od TS Rudná: může za to Ministerstvo zemědělství

A odpověď skutečně přišla. Prý za to může Ministerstvo zemědělství, které díky covidové situaci nepotvrdilo předmětné Porovnání položek, takže dokument prý TS Rudná nemohly zveřejnit. Ale zákon o potvrzování položek ministerstvem nic neříká. Divné… A protože nám pan Eckert mlžil a lhal dříve již mnohokrát (i proto jsme již dvakrát navrhli jeho odvolání), bylo na místě si jeho slova ověřit. Tím začal tento příběh…

Ministerstvo reaguje: TS Rudná neříká pravdu

Přímo u ministerstva jsme se tedy telefonicky zeptali, zda bylo tvrzení Patricka Eckerta o potvrzování Porovnání položek pravdivé. Odpověď? Ministerstvo nám písemně sdělilo, že TS Rudná neříká pravdu. V telefonu ze strany úředníků zazněla mnohem ostřejší slova. Evidentně zaskočení ministerští úředníci si následně vyžádali naši komunikaci s TS Rudná.

Eckertův veletoč: za nesplněním povinnosti stojí covidová situace v TS Rudná

Ministerstvo začalo nepravdivou odpověď TS Rudná šetřit a s výsledkem nás seznámilo. Ukázalo se, že Patrick Eckert ministerským úředníkům uvedl úplně jiný důvod pochybení než nám: prý TS Rudná nesplnily zákonnou povinnost, protože byl díky covid opatřením omezen provoz v „našich“ TS Rudná. Lhal pan Eckert nám nebo ministerstvu? Upřímně, osobně si myslíme, že lhal na obě strany a skutečný důvod nezveřejnění byl ještě někde jinde. Nesedí nám totiž další fakta… ale to je námět na jiný článek…

A dost! Špinit opoziční zastupitele dál nebudete

Patrik Eckert ve svém článku v Životě v Rudné (9/2020) překroutil skutečnost, že jsme si u ministerstva chtěli potvrdit naše (jak se ukázalo) zcela oprávněné pochybnosti o jeho tvrzení. Patrik Eckert doslova napsal, že „na základě udání (nejde to říci jinak) některými opozičními zastupiteli muselo MZe zahájit s TSR šetření“. Dále napsal: „V době řešení mimořádné situace nesmyslná a trapná kauza s předem známým výsledkem, která zbytečně zaměstnala pracovníky TSR a MZe. Jediným účelem kauzy bylo pošpinění TSR v očích veřejnosti.“ Pane Eckerte, lžete, jak Rudné právo tiskne.

Upozornili jsme vás slušně a v zájmu TSR i města na pochybení a hrozící pokutu. Udělali jsme to bez vědomí dozorového orgánu – ministerstva. A zeptali jsme se vás na důvody porušení zákona. Co by jako zastupitel měl podle vás dělat? Mlčet, když se o pochybení dozví? Vy jste místo poděkování za upozornění a místo pravdivé odpovědi písemně lhal!  To vyšlo najevo při ověření u ministerstva. My vás už dobře známe, nás nepřekvapíte… Ale naštval jste úředníky ministerstva. A ti začali TS Rudná vyšetřovat. Takže my jsme udavači? My „v době mimořádné situace“ vytváříme zbytečné kauzy? To vy jste zneužil covid, to vy nedodržujete zákony, to vy lžete, kdykoliv s námi jako zastupiteli(!) komunikujete. Nebyla  to vůbec zbytečná kauza. Ukázalo se jasně, co jste zač. Nyní to můžeme ukázat, takže za „zbytečné“ bychom to rozhodně nepovažovali. Ať to občané Rudné vidí. Styďte se vy i ti, kteří vás s vědomím všech vašich lží a pochybení TSR ve funkci drží – radní našeho města.

Kdo drží ředitele Eckerta u vesla?

Všichni radní odmítli několikrát alespoň projednat námi předložená pochybení ředitele Eckerta, kde jsme sepsali jen ta závažná a doložili je fakty a dokumenty. Všichni níže uvedení jsou zcela spokojení s řízením TS Rudná a nemají zájem nic kontrolovat a prověřovat.

U vesla ředitele Eckerta logicky drží zejména sám starosta města Lubomír Kocman. Dlouholetý předseda představenstva má rozhodují roli v zásadních rozhodnutích a častokrát je při jednání zastupitelstva ve střetu zájmů. Je ze své pozice strůjcem všeho zásadního, co se v TS Rudná děje. Výsledkem je, že TS Rudná městu poskytuje nekvalitní a předražené služby!

Další členové rady města: Jan Dejm, DiS a Petr Seidl – vnímáni jako hodní kluci, vychovávají přece mládež, skauti, chtějí dělat „něco pro město“. Spolková práce jim jde na výbornou. Ale ve vedení města a jako zástupci akcionáře  TS Rudná naprosto selhávají – to je totiž jiná disciplína než stavět dětské tábory. Nechali se zneužít a bez vlastní myšlenky papouškují neudržitelná stanoviska Lubomíra Kocmana, který se schovává za jejich historickou popularitu. Ale pozor. I oni sami bez skrupulí hlasují proti návrhům opozice, která žádala, aby se témata TS Rudná na zastupitelstvu alespoň projednala. Tím jsou bohužel spolupachateli mnohých nepravostí, které se v TS Rudná dějí.

Bc. Robert Pitrák – v „civilu“ bodrý chlapík, který nezkazí žádnou legraci. V dřívějších volebních obdobích ale ještě v dresu ODS (spolu s Janem Pražákem) neúnavný kritik Lubomíra Kocmana a TS Rudná. Z jejich kritiky TS Rudná dodnes i my bereme inspiraci a čerpáme z jejich materiálů. Zcela nepochopitelně se Robert stal klíčovým spojencem Lubomíra Kocmana. Co by člověk ale neudělal pro dobře placený post místostarosty? Popřel sám sebe a dnes kope za volební stranu NK Rudná první ligu. Smutné a nechutné zároveň.

Prof. MUDr. Petr Vlček, CSs. – Potřeboval si k zaslouženému profesorskému titulu dodat další punc důležitosti členstvím v radě města? Této práci se ale nevěnuje (což ale vypadá na důležitý kvalifikační předpoklad pro práci radního v Rudné). Jeho docházka je zoufalá. Chodí aspoň na polovinu schůzí rady? Kdo ví, jestli. Hlavně je ale členem dozorčí rady TS Rudná. Že by něco dozoroval? To jsme bohužel nezaznamenali. Drží basu se starostou – předsedou představenstva TSR, kterého má hlídat. Možná neví, že pasivitou sám riskuje mnohé…

Král Lávra má oslí uši…

Kdybychom se alespoň na chvíli octili v pohádce o králi Lávrovi, měli by pánové Kocman a Eckert oslí uši během vteřiny. Věříme, že boží mlýny melou a po volbách rozbijeme všechny klientelistické vazby, skončí zde konflikty zájmů, tajnůstkaření, zaměstnávání manželek na veřejných zakázkách a netransparentní výběrová řízení včetně zadávání zakázek politickým kamarádům. Město i TS Rudná začnou lépe hospodařit. Občané to brzy pocítí, protože město se začne rozvíjet a vzkvétat tak, jak mu to umožňují jeho nemalé rozpočtové příjmy a výhodná dopravní poloha. Těšíme se na to velmi!

Napsat komentář