Close

Program pro komunální volby 2018

Program občanské kandidátky Rudná pro život 2013
Program ke stažení ve formátu PDF zde (1,4 MB)

1) Peníze města do rukou občanů

O 20% levnějšívoda a audit hospodaření

Realizujeme naši petici za snížení ceny vodného a stočného. Voda dražší o 30% nad celorepublikovým průměrem nesvědčí o dobrém hospodaření Technických služeb Rudná (TSR).  Prosazujeme forenzní audit jejich hospodaření. Chceme znát pravdu. 

Žádné zisky na úkor občanů

Převedeme vodovody a kanalizace z TSR zpět do majetku města. Technické služby Rudná budou muset o své zakázky soutěžit. O infrastrukturu města se bude starat firma s nejlepší nabídkou.

Zvýhodníme na poplatcích za služby občany s trvalým bydlištěm

Z občanů nahlášených k trvalému pobytu má Rudná daňové příjmy. Zvýhodněním domácích snížíme jejich životní náklady, aniž bychom ohrožovali hospodaření města.

2) Pryč s dopravou, Rudná bezpečnější

Obchvat Rudné

Budeme ve spolupráci s okolními obcemi a krajským úřadem prosazovat obchvat Rudné a snížení intenzity dopravy na silnících č.101. Odlehčíme silnici Masarykova (č. 605) ještě v tomto volebním období.

Cyklistika uvnitř města

Nad rámec plánovaných cyklostezek vytvoříme síť vyhrazených pruhů pro cyklisty uvnitř města. Cyklostezkám a cyklostrasám jsme se věnovali v Rudenském objektivu č. 1 zde a především v č. 2 zde.

Pěší zóna

Na základě urbanistické studie rozvoje města budeme směřovat k vytvoření pěší zóny. Urbanistická studie vzejde z architektonické soutěže. Občané si bubou moci vybrat, jakou Rudnou chtějí mít.

3) Podpora rodin s dětmi

Sportoviště a koupání

Chceme výstavbu centralizovaných sportovišť s možností veřejného koupání a bruslení. S využitím dotačních prostředků lze vybudovat biotop, další možnosti se otevírají využitím soukromého financování. Téma jsme blíže popisovali zde, případně zde

Multifunkční centrum s lékaři

Zajistíme vznik multifunkčního centra a zdravotního střediska za peníze soukromých investorů. Město tak může služby pro občany zajistit ale ušetřit desítky milionů korun!

Volný čas dětí

Připravme děti na výzvy 21. století (peníze na kroužky biologie, chemie, elektrotechniky a robotiky). Na rozvoj mimoškolních aktivit mládeže uvolníme peníze pro sociálně slabé rodiny a matky samoživitelky.

4) Podpora seniorů

Poplatky zdarma

Poplatky za popelnici a psa pro seniory zdarma.

Domácí péče a služby

Žádné „odkládání seniorů“ mimo jejich domov. Podpoříme rozvoj domácí péče.

Aktivní senior

Zapojíme aktivní seniory do péče o rozvoj, vzhled a bezpečnost měst. Zasadíme se o vznik místního Klubu seniorů. Hlas moudrosti a zkušenosti musí být slyšet!

5) Průhledné město kontrolované občany

Participativní rozpočet

Občané budou moci sami investiční akce za městské peníze navrhovat. Rozhodovat mezi alternativami budou občané hlasováním. Podívejte se na video! Přesvědčí vás!

Budeme vše zveřejňovat

Videozáznamy jednání zastupitelstva, zápisy z rady města, faktury i smlouvy budou na webu. Město ani městské organizace již nebudou ignorovat žádosti občanů o informace.

Časopis Život v Rudné

Městský časopis bude objektivní a bude prezentovat paletu názorů. Nikdo si nebude na jeho stránkách dělat osobní kampaň za peníze občanů. Detailní návod na provoz městského časopisu jsme publikovali zde.

6) Přírodě a tradicím naproti

Cyklostezky

Realizujeme cyklostezky do lesa i do Prahy. Cyklostezkám jsme se věnovali v Rudenském objektivu č. 1 zde a především v č. 2 zde.

Pejskaři

Vytvoříme okruhy pro pejskaře a místa pro volné venčení psů.

Půjčovna zahradní techniky

Půjčovna profesionální zahradní techniky na údržbu zeleně se slevou pro Rudeňáky.

Tradice

Obnovíme tradiční Hořelické posvícení a začneme organizovat Farmářské trhy

7) Energetická soběstačnost

Neplatíte poplatky

Kdo třídí odpad, ať neplatí za popelnice – zaměříme se na efektivnější strategie v hospodaření s odpady, elektřinou i pitnou vodou. Toto téma jsme detailně popisovali zde a také zde.

Obnovitelné zdroje

Zasadíme se o přímé investování města do obnovitelných zdrojů. Poradenství pro financování obnovitelných zdrojů pro občany a podnikatele přímo na radnici.

Příspěvky občanům

Chceme přispívat občanům města na budování retenčních nádrží pro zadržování dešťové vody.

Napsat komentář