Close

Téma: P+R u nádraží v Rudné

Radnice rozhodla – Rudná si přivleče novou dopravu na Masarykovu ulici. Pro občany města nové P+R u nádraží kromě odstavení jízdních kol nic pozitivního nepřinese. Automobily směřující do Prahy, které ho využijí, budou muset projíždět přes celé město tam i zpět. Pouhých 40 parkovacích míst spolkne 13 milionů korun.

Kdo za to může? A bude hůř…

Nepromyšlný nápad přinesl ze Středočeského kraje do Rudné tehdejší radní za ANO  Gabriel Kovács a podporu našel i ve starostovi Lubomíru Kocmanovi (NK Rudná).  Že to výstavbou 40 parkovacích míst u nádraží nekončí, svědčí reportáž Praha TV níže. Ta hovoří o vzniku 190 parkovacích míst v Rudné tohoto typu! Kde má být zbývajících 150? Odpověď na tento konkrétní dotaz radnice již 4. měsíc ignoruje…

 

Jasné sdělení: P+R má odlehčit Praze, v Rudné bude 190 parkovacích míst pro přespolní (video)

 

Přinese P+R lidem z Rudné něco pozitivního?

Staré parkoviště u nádraží fungovalo zdarma a nebyl problém zde zaparkovat a odjet vlakem do Prahy. Nově si občané Rudné za nový parking ve své obci zaplatí. Avšak je zde zásadní problém. Status P+R je zachycen ve všech dopravních a informačních systémech a díky navigacím naláká do Rudné všechny řidiče přijíždějí do Prahy. Ti budou nuceni projet celým městem. Dojde k dalšímu nárůstu dopravy na přetížené Masarykově ulici. Nehledě na to, že jedno parkovací místo vyjde na třista tisíc korun.

Letecký pohled na nádražní budovu s přilehlým parkovištěm

Parkoviště nemělo být nikdy v režimu P+R

Naším cílem by například měla být eliminace celodenně zaparkovaných aut u Lidlu. K tomu není potřeba projekt P+R. Stačilo by vyjednat s majitelem pozemku u Lidlu instalaci závor s časovým limitem. Následně rozšířit stávající parkoviště u nádraží (demolice rampy) a přesměrovat na něj auta parkující v centru kolem Havlíčkova náměstí. Ulevilo by se Havlíčkovu náměstí bez dalšího nárůstu dopravy.

 

Cyril Tůma

zastupitel

  • člen výboru spolku Rudná pro život, správce spolkového klubu Rozbitá továrna, ekonom, finanční ředitel, konzultant, absolvent Vysoké školy ekonomické Praha, ženatý, 2 děti

  • mám rád hudbu a humor, přírodu, volejbal, kolo a saunu
  • nemám rád křivé jednání a amaterismus. V Rudné ho však vidím na každém kroku. Od úklidu, péče o zeleň, přes dopravu až k funkční, ale architektonicky nevzhledné škole.
  • nechci, aby mi moje děti říkali, že Rudná není hezká a nic tu není, to je potřeba změnit!
  • motto: “Člověk může hrát tvrdě, když hraje FAIR PLAY”

 

Napsat komentář