Close

Postřeh z jednání Zastupitelstva ……. Agro Tera

Tak již to začalo v novém složení. Uvidíme jak se do toho zakousnou… Tyto myšlenky se mi prohnaly hlavou, když starosta Kocman zahájil zasedání Zastupitelstva 21.1.2015. Jednání probíhalo vcelku standardně. Mou pozornost ale upoutal bod č. 6 – Příprava spolupráce se spol. Agro Tera (změna územního plánu). O tomto projektu se moc neví, a tak jsem si předem začal zjišťovat informace z internetu a dalších veřejně dostupných zdrojů, a to jsem tedy koukal!!!!

Jedná se o poněkud kontroverzní projekt obřího areálu, který by měl být vybudován mezi Drahelčicemi a Rudnou. Firma, která ho prosazuje má nejasné majitele, a ačkoli se projekt tváří jako „báječný luxusní rezort pro koně“ tak požadavek na územní plán formou „parkoviště pro 200 kamionů, parkoviště pro 400 – 1300 automobilů, 10x hala 45×55 metrů, oplocený areál uzavřený veřejnosti“ nás trochu varuje, že by se na základě souhlasu se změnou územního plánu mohl časem postavit třeba logistický areál. Nebudu do detailů rozepisovat vše, pro zájemce jsem detailní informace, které se mi k tomu podařilo dát dohromady umístil na www.spolecneprorudnou.cz .

Zpět na zastupitelstvo. Starosta Kocman krátce tento bod uvedl a bylo vidět, že se mu moc nechce tématu věnovat. Z řad veřejnosti, ale tuto informaci začali doplňovat lidé z Drahelčic, kterých se tato miliardová akce týká mnohem více než Rudné a udělali si čas a na Rudenské zastupitelstvo, které by mělo tento projekt projednávat přišli. Pokud si vzpomínám, tak mezi nimi byla i zastupitelka Drahelčic. Pro mne jako občana a pevně věřím, že i pro některé zastupitele byly tyto informace zajímavé a konečně jsme se dozvěděli více o tomto investičním záměru a jeho rizicích pro obě obce. Co ovšem pro mne bylo nepochopitelné bylo jednání starosty Kocmana, který evidentně nebyl touto návštěvou z Drahelčic nadšen a všemožně se snažil jejich příspěvky k tématu ukončit. Já osobně nechápu, proč starosta obce nevyslechne rozumné argumenty občanů, a na vše odsekává jen „ to sem nepatří nebo o tom se tady nebudeme bavit“atd. Tyto výpady nechápu, a tak nějak mi z toho vyplývá, že za tím vším je něco, co bychom asi jako občané Rudné a Drahelčic neměli vědět. Jsem přesvědčen o tom, že takto rozsáhlý projekt, který může do obou obcí přitáhnout enormní dopravu (a v případě změny na logistický areál i ještě více kamionů, než jich jezdí dnes) si zaslouží pečlivé zvážení všech pro a proti a naprosto otevřenou diskusi s občany. Mimochodem – víte, co nám (tj. Rudné a Drahelčicím) firma Agro Tera nabízí za schválení záměru v hodnotě 3 miliardy? Jednu cyklostezku pro Drahelčice, a úhradu 750 000 CZK za přípravu návrhu nového územního plánu Rudné. Skutečně necháme developera „si zaplatit územní plán podle jeho představ“? Všichni přece dobře známe to pořekadlo, kdo platí ten poroučí…. Neměli bychom hájit naše představy? Kdo bude žít v Rudné a v Drahelčicích – my, nebo developer?

Za spolek Společně pro Rudnou   ing. Jiří Veigert, MBA

(tento článek byl odeslán redakci Života v Rudné k uveřejnění)

2 Comments on “Postřeh z jednání Zastupitelstva ……. Agro Tera

 • Tereza
  10. 2. 2015 at 14:47

  Děkuji za nové informace. Bohužel stále vidím velkou neaktivitu lidí v mém okolí. Nioho nic nezajímá, dokonce ani výstavba na sousedovic pozemku.
  Lidé jsou nepoučitelní a obávám se, že je toto téma nebude vůbec zajímat. Přijde mi, že v Drahelčicích jsou občané daleko uvědomělejší a činorodější.
  A ještě slýchám pomluvy na ty, co se jim nelíbí jakýkolvi stav v obci Rudné ať už se jedná o veřejnou zeleň či jiné problémy, které by se měly řešit. Takovým lidem se vysmívají či je považuijí za nenormální. Je to demotivující.

  Odpovědět
  • Jirka za Spolek společně pro Rudnou
   10. 2. 2015 at 23:04

   Terezo chce to vydržet. Dávám Vám ale za pravdu, že je to opravdu těžké. Momentálně dnes jsem řešil, proč mi nezveřejnili můj článek, který opisuje jednání na zastupitelstvu k bodu Agro Tera v Životě v Rudné. Ty důvody pana KOcmana, který se prostě rozhodl, že to neuveřejní jsou až komické. Veškerou korespondenci samozřejmě zveřejníme. Ta odevzdanost bohužel naráží i na cenzuru, která je v Rudné vedením města aplikována. To prostě odradí. Děkuji za Váš názor a pokud budete mít nějaký příspěvek, tak ho rádi uveřejníme.

   Odpovědět
 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *