Close

Rudná může pomoci Ukrajině

Zastupitelé ze sdružení Rudná pro život navrhli urychlené svolání mimořádného zastupitelstva města a vyzvali k podpoře i ostatní kolegy a kolegyně. K projednání jsou dva body – finanční dar města na pomoc ukrajinskému lidu a nabídka ubytování pro uprchlíky. Rozhodovat by se mělo ve středu 2.3.2022 v 18:00 hodin. Pomoci ale můžeme všichni! Přinášíme čísla účtů, kam lze posílat peníze. Děkujeme!

Jak by měla vypadat pomoc města Ukrajině

Projde-li sobotní (26.2.2022) návrh na svolání mimořádného zastupitelstva na středu 2.11.2022 v 18:00, mělo by zastupitelstvo města Rudná rozhodnout o poskytnutí finančního daru na pomoc lidu těžce zkoušené Ukrajiny. Dar by měl být poskytnut některé z renomovaných charitativních organizací nebo přímo na účet Ministerstva obrany Ukrajiny. Další pomocí by mělo být nalezení ubytovací kapacity pro uprchlíky, které vyhnala válka z jejich domovů. Půjde z největší části o ženy a děti, muži od 18 do 60 let musí na Ukrajině kvůli mobilizaci zůstat. Válka na Ukrajině může přinutit k odchodu ze země podle OSN až 5 milionů lidí. Takový počet nepojmou jen bezprostřední sousedé Ukrajiny.

26.3.2022, 11:01

Vážení kolegové a kolegyně,

pomohli jsme lidem 5 obcí zničené tornádem, pojďme nyní pomoci lidem trpícím válkou. Navrhujeme urychlené svolání mimořádného zasedání zastupitelstva města Rudná na středu 2.3.2022 od 18:00 hodin. Na programu by byly následující dva body:

  • Schválení finanční podpory Ukrajině ve výši 500 000,- Kč
  • Nabídka přechodného přístřešku pro uprchlíky

Připojte se, prosím, ke svolání navrhovaného mimořádného zastupitelstva. Kdo pomáhá rychle, pomáhá dvojnásob.

Děkuji

S pozdravem, Radek Prokop

Kam můžeme posílat peníze všichni?

Velvyslanectví Ukrajiny v ČR

Velvyslanectví Ukrajiny v ČR zřídilo bankovní účet u ČSOB, na který lze zaslat peníze. Za ně se nakoupí obranný materiál, který nejvíce potřebují Ozbrojené síly a domobrana Ukrajiny.

Tuzemská platba v CZK

Příjemce platby/majitel účtu: Velvyslanectví Ukrajiny v České republice

Číslo účtu: 304452700/0300

Měna účtu: CZK

Peníze obdrží přímo Velvyslanectví Ukrajiny v ČR v Praze a takto vybrané peníze následně odešle do Ukrajiny.

Peněžní pomoc můžete poslat přímo ukrajinskému státu přes QR platbu v korunách. (26. 2. 2022)

SOS Ukrajina

Organizuje Člověk v tísni. Sbírkový účet: 0093209320/0300

Rychlý odkaz na sbírku, kde lze pohodlně a rychle online přispět, zde.

Charita pro Ukrajinu

Organizuje Charita Česká republika.

Sbírkový účet 55660022/0800, variabilní symbol 104

Dárcovské SMS na číslo 87 777: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Více informací ohledně sbírky na stránkách Charity ČR.

Pomozte Ukrajině s Pamětí národa

Organizuje sbírka Paměť národa organizace Post Bellum.

Odkaz na online portál na sbírku, kde lze pohodlně přispět, zde.

Pomoc Ukrajině!

Nadační fond pomoci ve spolupráci s organizací ADRA spustil sbírku, která chce finanční pomoc smysluplně nabízet lidem zasaženým konfliktem.

Přispět lze na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 222

Nebo poslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS ZNESNAZE 30, DMS ZNESNAZE 60, DMS ZNESNAZE 90

Více informací a možnost přispět přímo online na těchto stránkách.

Veřejná finanční sbírka na pomoc Červeného kříže Ukrajině

Český červený kříž aktuálně zajišťuje ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí zdravotnický materiál. Finančně přispět lze na účet: 333999/2700, variabilní symbol 1502

Pomáhá i Středočeská kraj a další města

Středočeský kraj

Středočeský kraj aktivoval krizové plány pro případ mezinárodního válečného konfliktu včetně ubytovacích kapacit pro válečné uprchlíky. Vedení hejtmanství zároveň navrhuje uvolnit deset milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině a vypovědět memoranda o spolupráci s Moskevskou a Astrachaňskou oblastí dojednaná v minulosti. Memoranda o spolupráci s ruskými oblastmi vypovídají postupně i další kraje.

Praha, Brno, Kolín i menší města a obce

Pražský magistrát má připraveno pro případné uprchlíky z Ukrajiny 2420 lůžek. Nachystány jsou autobusy a aktivováno asistenční centrum pomoci. Praha také pošle přes neziskovou organizaci Člověk v tísni na humanitární pomoc Ukrajině deset milionů korun. Desítky bytů pro případ příchodu lidí z Ukrajiny vyčlení také Brno. Brno plánuje vypovědět partnerství ruským městům Moskva a Voroněž. Ukrajincům chystá i další pomoc například v podobně léků a případně financí. Rada města Kolína a zastupitelstvo budou projednávat poskytnutí finančního daru ve výši 500 tisíc korun na humanitární pomoc Ukrajině.

Pomoc nabízí také celá řada menších měst a obcích: Krásno, Týniště, Frýdlant, Lanškroun, Vysoké Mýta, Dvůr Králové, Panenské Břežany a mnoho mnoho dalších. Organizují se další sbírky a poskytují dary, hledají se ubytovací prostory a zajišťují léky.

Pomozme i my!

Foto: AP photo

Napsat komentář