Close

Oblouková – díl druhý

Naše pátrání po důvodech nefunkčního osvětlení v Obloukové ulici začíná vypadat zajímavě. Trochu se nám rozcházejí informace – zatímco starosta tvrdí, že město se problém snaží řešit a že jedná s majitelem, tak majitel o žádném jednání neví. No, koneckonců – udělejte si obrázek sami, přikládáme odpověď pana Štilijanova na náš dotaz.

Vážený pane inženýre,

obdržel jsem Váš dopis týkající se veřejného osvětlení v Obloukové ulici a připojuji odpovědi na Vaše otázky.

Všechny komunikace v lokalitě V Brance (takový je správný název území s novou výstavbou, kterému se obvykle říká „Pod školou“) jsem v minulosti postupně bezplatně předal městu, jako poslední byly v r. 2012 předány ulice Oblouková, Kolmá a Jižní. Od té doby již žádné ulice v Rudné nevlastním.

Veřejné osvětlení v ulici Obloukové bylo dokončeno a zprovozněno v r. 2007, v ulici Jižní v r. 2013. Tím byl splněn můj závazek ze smlouvy s městem z r. 2012. S osvětlením jsou v současnosti spojeny dva problémy. V ulici Obloukové byly kabely VO několikrát poškozeny stavebníky při stavbě nebo úpravě vjezdů k jejich rodinným domkům, proto osvětlení často nefungovalo a stejný stav je, bohužel, i nyní. V Jižní ulici zatím není osvětlení zkolaudováno, protože zhotovitel stále nedodal jeden nezbytný doklad. Nicméně osvětlení funguje ke spokojenosti občanů, kterým jistě tento formální nedostatek nevadí. Samozřejmě usiluji o to, aby i kolaudace proběhla co nejdříve.

O snaze města převzít veřejné osvětlení do svého vlastnictví nejsem informován, žádné jednání v této věci se zatím neuskutečnilo. Loni se mi po delším a nelehkém jednání podařilo přesvědčit vedení města, aby alespoň platilo spotřebu el. energie pro veřejné osvětlení v jižní části lokality V Brance, kterou jsem před tím mnoho let platil sám. Mám přirozeně zájem na tom, aby si město VO převzalo, protože je velmi nelogické, aby je vlastnila soukromá osoba, navíc když je součástí městských komunikací. Zajistit občanům osvětlení veřejných komunikací je povinností města a nic na tom nemění skutečnost, že to již dlouho zajišťuje moje firma. V této věci jsem se nedávno písemně obrátil na pana starostu, pokud bude mít město zájem o převzetí VO jednat, rád Vás budu informovat o výsledcích jednání.

Děkuji Vám za zájem o veřejné záležitosti města.

S pozdravem

Ing. Georgi Štilijanov

Napsat komentář