Close

RTV: Je rozhodnuto! Nejen Chýni a Rudnou spolkne Praha. Fúze okrajových obcí se blíží…

Víme první! Obce hraničící s Prahou čekají velké změny. Jak s tím souvisí odchod Pavla Novotného z ODS? 

Nové vedení Středočeského kraje se dohodlo s Piráty z Magistrátu hlavního města Prahy, že nejbližší obce v okolí Prahy se v průběhu roku 2022 stanou součástí hlavního města. Jde o plnění pětileté strategie rozšiřování hlavního města Prahy. Tato dohoda se mimo jiné týká i Rudné. Zatímco rudenská radnice na svých webových a facebookových stránkách hledá ztracené kočky a psy, krajský úřad a Praha rozhodly. O nás bez nás!

Rudná, Drahelčice, Jinočany, Chýně i Chrášťany se stanou součástí Prahy 13 a budou připojeny k městské části Řeporyje. Nově by se měla městská část Prahy 13 s více než 10 tis. obyvateli přejmenovat na Chrušťadryje. Nejvyšším představitelem má být dosavadní „modrá hlava“ z Řeporyj, Pavel Novotný.

Současní představitelé fúzujících obcí zůstanou do voleb 2022 ve svých funkcích a poté skončí. Sám starosta Novotný nám sdělil, že nový název vychází trochu z názvů všech obcí a také z jeho náklonosti k „naším východním bratrům“. Již se spojil s vlastníkem Atolu, který přislíbil otevřít v prostorách kasina rovněž síň slávy Vlasovců, kteří z Řeporyj táhli v roce 1945 přes zmiňované obce směrem na Plzeň. Projekt spojení obcí do nového územního celku je hlavním důvodem jeho plánovaného odchodu z ODS.

Výhod spojení obcí je mnoho. Při současném lockdownu budou moci občané Rudné a dalších připojených obcí cestovat v rámci jednoho města i do Metropole Zličín. A zároveň budou moci Pražáci navštívit kulturně společenské centrum v Atolu. Lokální RTV pozvala nového starostu Chrušťadryj do pořadu „Na vaší vlně“. Zaregistrujte se k odběru a buďte tak v obraze! 

#rtv #rudnaprozivot #uklidmecesko #rozbitatovarna #rudna #rudnatv

Napsat komentář