Close

Aktuálně: Rudná dostala opět pokutu za špatný výpočet ceny vody!

Specializovaný finanční úřad udělil letos Technickým službám Rudná pravomocně pokutu za chybně stanovenou cenu vody. A nejde bohužel o první případ. TS Rudná měly občanům Rudné vracet peníze již v roce 2014.

Důležitou informací je, že prokázaná pochybení Technických služeb Rudná a.s., jsou v přímém rozporu s tvrzením v předvolebním letáku NK Rudná L. Kocmana, které byly občanům Rudné distribuovány před několika málo hodinami. Starosta občanům v  letáku tvrdí, že „žádná kontrola za poslední léta žádné pochybení neodhalila.“Je možné, aby pan starosta jako předseda představenstva TS Rudná nevěděl o proběhlých kontrolách a zaplacených pokutách?

My víme přinejmenším o dvou případech:

Předvolební leták NK Rudná L. Kocmana 4.10.2018

  • 2014: Prvním zdokumentovaným pochybením TS Rudná je pokuta ve výši 80.000 Kč, kterou TS Rudná udělil specializovaný finanční úřad. TS Rudná tenkrát chybně prováděla kalkulace ceny vody a do ceny vody chybně zahrnovala také odměny vedení. (viz dopis níže – kauzu jsme popsali již před čtyřmi lety zde).
  • 2018: Na aktuální pochybení se přišlo při kontrole vodného a stočného za roky 2016 a 2017 . Zde také finanční úřad udělil v prvním pololetí 2018 TS Rudná pravomocně pokutu. Proč? Pro porušení zákona o cenách (slovy zákona „TS Rudná sjednaly cenu, jejíž výše nebo kalkulace není v souladu s podmínkami věcného usměrňování cen“). Důkaz? Věstník Ministerstva financí (13. strana dokumentu, 5. řádek zdola).

Takže  “žádná kontrola za poslední léta žádné problémy neodhalila“? A “drahá voda” jen jako umělé téma? V TS Rudná probíhají kontroly, ty nacházejí v kalkulacích ceny vodného a stočného nesrovnalosti a TS Rudná za tyto nesrovnalosti platí pokuty. A občané za vodu platí více než by museli, druhou nejvyšší cenu v České republice.

 

 

Napsat komentář